Blog

Mezoterapi Ürünü Nasıl Seçilmeli?

Mezoterapi özellikle saç ve cilt tedavisinde sıklıkla başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir.

Mezoterapi işleminin başarısı; işlemi uygulayan hekime ve mezoterapi ürününe çok bağlıdır.

Peki ama doğru mezoterapi ürünü nasıl seçilmeli nelere dikkat etmelidir?

Doğru mezoterapi ürününü seçerken;

Ürünün içeriği , etken maddeleri ve konsantrasyonları oldukça önemlidir ve yapılacak işleme yönelik olmalıdır. Yani cilt problemlerinin giderilmesi için kullanılacak mezoterapi ürün içeriği ve konsantrasyonu saç güçlendirmede kullanılacak mezoterapi ürünü ile aynı olmamalıdır. Tüm bunlar kadar önemli bir diğer nokta da ürünün kalitesidir!

Mezoterapi ürününün fiyatı elbette önemlidir. Ancak oldkça düşük olan fiyatlara dikkat edilmedir. Çok ucuz olan mezoterapi ürünlerinin içinde oldukça yüksek miktarda endotosin bulunur. Yüksek endotoksin; uygulama alanında ateş kızarıklık ve tahrişe neden olur.

Mezoterapi ürünün görünüşüne de dikkat edilmelidir. Ürün asla parçacık içermemeli, tamamen homojen ve berrak bir yapıya sahip olmalıdır.

Mezoterapi ürünü elbette steril olmalıdır. Ancak sterilizasyon yöntemi de oldukça önemlidir. Bazen mezoterapi ürününün steril olması için gama ışını kullanılmaktadır. Gama ışınları mezoterapi ürününün aktif içeriklerinin parçalanmasına ve istenmeyen serbest radikallerin oluşmasına neden olmaktadır.

Mezoterapi uygulaması sırasında kişiler bir miktar yanma ve acı hissedebilirler ki bu durum normaldir. Ancak unutulmamalıdır ki kaliteli bir mezoterapi ürünü ile uygulama yerinde aşırı acı ve yanma hissedilmez.

Tabi ki en önemli noktalardan biri; sağlığınız ve güzelliğiniz için; mezoterapi sadece hekimler tarafından ve kaliteli mezoterapi ürünleri ile uygulanmalıdır..

9 Ocak 2019 Genel
About Admin

Maksimum WEB Teknolojileri Uzmanı.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp