Blog

Saç Mezoterapi kaç dakika süren bir işlemdir?

 

DrHandan’ın klinik tecrübeleri göstermiştir ki saç mezoterapi uygulamasında farklı yöntemlerin bir arada kullanılması etkili ve hızlı sonuçlar sağlamaktadır. Bu nedenle her saç mezoterapi uygulamasını 3 farklı yöntemi kombine ederek uygulamaktadır: Dermapen, Enjeksiyon, Elektroporasyon.  Bu nedenle 3 ayrı yöntemin kullanıldığı saçmezoterapisi uygulaması  sadece enjeksiyonların yapıldığı benzer saç mezoterapi uygulamalarına kıyasla daha uzun sürmektedir.

Dr Handan Yavuz Köksal’ın  1 seans saç mezoterapi uygulaması 60-90 dakika sürmektedir.

İlk olarak hastaların uygulama sırasında herhangi sıkıntı yaşamaması adına lokal kremler ve spreyler ile uygulama alanı hafifçe uyuşturulur. Anestezik krem ve spreylerin etki etmesi için yaklaşık 15-20 dk beklenir.

Sonra ilk olarak dermapen uygulaması yapılır. Bu işlem yaklaşım 15-20 dk sürer.

İkinci aşamada kişiye özel seçilen  mezoterapi kokteyli, yine kişiye özel belirlenen uygun iğne uçları ile cilt orta tabakasına enjekte edilir. Bu işlem de ortalama 15-20 dakika sürer.

Son olarak elektroporasyon ile saçlı derinin saç mezoterapi ürününü tamam enemmesi/abzorbe etmesi sağlanır. İğnesiz mezoterapi olarak da bilinen bu yöntemde yaklaşık 10 dk sürmektedir.

11 Aralık 2018 Genel , , , , ,
About Admin

Maksimum WEB Teknolojileri Uzmanı.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp