Blog

Saç Mezoterapi Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?

Saç Mezoterapi Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?Saç mezoterapisi için seçilecek ürün/ürünler büyük önem taşımaktadır. Kişiye özel olarak belirlenmesi gereken ürünlerde aranması gereken ilk özellikler; Sağlık Bakanlığımızca tescilli ve etkinlik -güvenlik açısından dünya standartlarında olmasıdır.

Saç mezoterapisi için seçilen ürünlerin ana özelliği saç dökülmesini durdurucu etkisinin olmasıdır. Bunun yanı sıra saç mezoterapi kokteyli/karışımı; saç büyümesini uyarıcı etkileri olan, saçın yıpranma sürecini yavaşlatan, saç köklerinin ve saçın yapısını kuvvetlendiren ürünlerden zengin olması gerekir.

Dr. Handan Yavuz Köksal Avrupa Birliği standartlarına uygun, Sağlık Bakanlığımızca tescilli, Avrupa menşeili ürünler kullanmaktadır. Bu ürünlerin içeriklerini hastaların ihtiyaçlarına göre belirler.

Saç mezoterapisinde amaca uygun olarak seçilen karışımları, doğru derinlikte, küçük dozlarda, özel iğneler ve özel teknikler kullanarak kafa derisine uygular. Kombine teknikler (dermapen, elektroporasyon, enjeksiyon) ile uygulanan saç mezoterapisi ürünleri; saçlı derinin orta tabakasındaki saç köklerini besleyen  kılcal damar uçlarına ulaşır ve hızlıca etkisini gösterir.

 

5 Kasım 2018 Genel
About Admin

Maksimum WEB Teknolojileri Uzmanı.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp