Blog

Saç Mezoterapisi Can Yakan Bir İşlem midir?

Pek çok kişi saç mezoterapi işlemi uygulaması sırasında kullanılan enjeksiyonlardan çekinmektedir.

Mezoterapi uygulamasında kullanılan iğnelerin çapı oldukça küçüktür, bu nedenle çok can yakmamaktadır. Ancak Dr Handan Yavuz Köksal her saç mezoterapi öncesinde hastaların konforunu sağlamak adına lokal olarak krem ve sprey şeklinde aneztezikler uygulamaktadır. Bu sayede hissedilen acı minimuma indirilmektedir. Anestezik kremlerin saçlı deride emilmesi daha zor olabilmektedir. Bu nedenle Dr.Handan Yavuz Köksal her saç mezoterapi öncesi saçlı deriye; özel olarak hazırlattığı anestezik spreyi  de uygulamaktadır.

Dr Handan sadece enjeksiyonlarla değil, dermapen ve elektroporasyon ile saç mezoterapi uygulamaktadır. Enjeksiyon dışında kullandığı bu iki yöntem de can yakmayan uygulamalardır. Hatta elektroporasyon uygulaması iğnesiz mezoterapi olarak da adlandırılmaktadır.

Saç mezoterapi tedavisinde kullanılan iğnelerin çapı oldukça incedir. Ancak yine de bazı hastalar uygulama sırasında biraz acı hissedebilirBöylece Dr.Handan hastalarının saç mezoterapisi esnasında acı hissetme riskini minimalize etmeyi amaçlamaktadır.

22 Kasım 2018 Genel
About Admin

Maksimum WEB Teknolojileri Uzmanı.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp