Blog

Saç Mezoterapisi Nasıl Etki Gösterir?

Saç Mezoterapisi Nasıl Etki Gösterir?Saç mezoterapisinin etki mekanizmasından bahsetmek için öncelikle saçın anatomisini yakından incelemek gerekir. Saçımız  iki ana bölümden oluşur; deri altında bulunan saç kökü (saç folikülü olarak da adlandırılır)ve deri üzerinde bulunan saç teli.

Saç teli cansızdır, esas canlı olan kısım saç köküdür. Saç kökümde ise “dermal papilla” ve “matriks” denilen yapılar saç büyümesinde önemli role sahiptir. Saç kökündeki dermal papila ve matrikste üretilen yeni hücreler büyüdükçe eski hücreler yukarı, cilt üzerine doğru itilir ve böylece saç telleri oluşur.

Saç  köklerinin yeterince beslenememesi, saç köklerini besleyen kan dolaşımının yeterli olmaması, hormonal dengesizlikler saç dökülmesinin ana nedenleri arasında yer alır. Saç mezoterapisi ile saç köklerinin beslenmesi , saçları besleyen kan dolaşımının düzenlenmesi hedeflenir

Saç mezoterapisi uygulamasının etkili olabilmesi için; saç oluşumunda önemli role sahip olan saç kökündeki “dermal papila ve matriks”e kadar inen enjeksiyonların yapılması gereklidir. Yani saç mezoterapisi sırasında; saçlı derinin orta tabakasına eksik olan mineraller,vitaminler ,kan dolaşımın artmasını sağlayan maddeler doğru derinlikte enjekte edilmelidir.

Ancak doğru derinlikte yapılan saç mezoterapisi ile saç kökünün dermal papilası ve matriksi ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğine kavuşur ve bu sayede saç kökleri güçlenir, saç dökülmesi durur ve saç telleri kalınlaşır.

12 Kasım 2018 Genel
About Admin

Maksimum WEB Teknolojileri Uzmanı.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp