Blog

Saç Sağlığını Korumanın Yolları

saç sağlığıSaçlarımızın sağlığı bozulduğu taktirde kırıklar ve dökülmeler meydana gelir. Eğer saç dökülmesi genetik sebeplerden ötürü oluşmuyorsa engellemenin yolları vardır. Saç sağlığı dökülmeleri önlemek için çok önemlidir. İlk olarak saçınızı çok sık yıkamadan  doğru saç bakım ürünleri alarak başlayabilirsiniz.

Saçlarınıza fazla dokunmamalısınız ve uzun süre şapka gibi saçı kapatan türden şeylerden uzak durmalısınız yoksa saçınız fazlasıyla yağlanabilir. Saçı ellediğimizde yağlanmasının sebebi, saç köklerimizin uyarılmasıdır. Aynı durum saçınızı fazla tararsanız da oluşabilir ve saçınız fazla yağlanır. Eğer hiç saçınızı taramazsanız saçlarınız hava almaz ve dökülmeye başlayabilir. En doğrusu saçınızı yıkadıktan sonra düzenli ve periyodik olarak taramanızdır.

Saçlarınızı güzel göstermek için kullandığınız saç düzleştiricileride saçlarınızı kurutur ve matlaştırır. Kırılmış ve çatallaşan saçlar, saçınızın parlamasını engeller. Kesilmeyen kırıklar zamanla daha da büyür. Eğer saç sağlığınıza dikkat etmezseniz saç ekimi gibi operasyonlara girmek zorunda kalabilirsiniz.

4 Nisan 2018 Genel , ,
About maksimumweb.com

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp